Jak uvolnit stažené pánevní dno

Praktický průvodce pro celkové uvolnění

Pánevní dno může být jednou z nejvíce opomíjených oblastí těla, ale jeho stažení může způsobit nepohodlí a problémy, které ovlivňují celé tělo. V tomto článku se naučíme, možnosti ja správně uvolnit stažené pánevní dno a dosáhnout celkového uvolnění těla.

1. Dechové cvičení:

  • Hluboké dýchání: Započněte tím, že si najdete klidné místo a soustřeďte se na svůj dech. Pomalu a hluboce dýchejte do břicha a při výdechu si představte, jak se vaše pánevní dno uvolňuje.

2. Relaxace svalů pánevního dna:

  • Protahování a relaxace: Použijte techniky protahování svalů, které obklopují pánevní dno, a zároveň se zaměřte na celkovou relaxaci této oblasti. Položte se na záda a postupně uvolňujte svaly kolem pánevního dna, dávejte si pozor na jakékoliv příznaky napětí a soustřeďte se na jejich uvolnění. Pusťte si relaxační hudbu a snažte se vědomě pánevní oblast uvolňovat. Pokud chcete projít řízenou relaxací za zvuku deště, která ti pomůže snížit stres a napětí. Klikni zde:

3. Samomasáž: Použijte míček a tak jako na videu uvolněte hýžďové svaly. Tím docílíte uvolnění pánevního dna. Pomalu pracujte přes různé části okolo kyčle. Je možné že začátek nebude úplně příjemný. Toto uvolnění je dobré opakovat pravidelně dokud se stav nezlepší.

 

4. Celkové uvolnění těla:

  • Účast v kurzu “Záda bez bolesti, hlava bez starosti”: Pro dosažení optimálního uvolnění pánevního dna je důležité soustředit se na celkové uvolnění těla. Účast v kurzu, který se zaměřuje na posilování a uvolňování svalů zad a celého těla, může být pro dosažení tohoto cíle klíčová.

Závěr:

Uvolnění staženého pánevního dna je důležité pro celkové zdraví a pohodu těla. S pravidelným cvičením, protahováním a relaxací můžete dosáhnout uvolnění této oblasti a zlepšit svůj celkový pocit pohody. Pokud se chcete pustit do celkového uvolňování těla přidejte se do kurzu “Záda bez bolesti, hlava bez starosti“, které vám pomůže dosáhnout zlepšení stavu.

pozn. Pokud si nejste jistí, jak na tom vaše pánevní dno je, určitě vyhledejte odborného fyzioterapeuta se specializací na tuto oblast.

(Visited 19 times, 1 visits today)