Cviky na břicho

Nejlepší cviky na břicho

Hledáš efektivní a jednoduché cviky na břicho, které můžeš provádět z pohodlí domova? Jsi na správném místě! Ať už jsi začátečník nebo pokročilý, moje Cviky na břicho pro začátečníky a Cviky na břicho ve stoje ti nabídnou tu nejlepší cestu k Posílenému core. V tomto článku se podíváme na nejlepší cviky, které můžeš začlenit do svého tréninkového plánu a dosáhnout tak zdravého a silného středu těla.

 

Cviky na břicho pro začátečníky

Začínáš-li s cvičením, je důležité postupovat pomalu a zaměřit se na správnou formu. Zde jsou tři cviky, které jsou perfektní pro začátečníky:

 1. Udržení nitrobřišního tlaku vleže na zádechCílem je aktivace bráničního dýchání a aktivace spodních břišních svalů. V lehu na zádech s pokrčenýma nohama vytahujte se za temenem hlavy a kostrčí. S nádechem rozvíjejte břicho a žebra směrem do stran.
 2. Aktivace core vleže: Začněte s krátkými intervaly a postupně zvyšujte dobu, po kterou core aktivujete.
 3. Kočka bez kolen na zemi: postupně zvedejte z pozice kočky kolena od země.

  Chceš mít jistotu, že zvládneš základní cviky v pohodě včetně teoretického základu jasně a jednoduše? Mohl by se ti hodit můj 7denní mini kurz Probuď svůj CORE. Kde se dozvíš vše podstatné, abys bezpečně začala cvičit břicho.

Cviky na břicho ve stoje

Nemáš-li ráda cvičení na zemi, zkus tyto cviky ve stoje, které můžeš provádět kdekoli:

 1. Úklon v bojovníkovi 2: Tento cvik je skvělý pro zapojení boků a břišních svalů. 
 2. Rotace těla s boxem do strany:  Postav se do širokého stoje roznožného. Dej si ruce do boxovacího postavení před tělo a postupně se otáčej na jednu stranu celým pevným tělem a veď úder. Následně vyměň strany. Opakuj.
 3. Koleno k lokti: Tento cvik je skvělý na posílení stran těla, tedy šikmých a příčných břišních svalů.

Výhodou cviků ve stoje je, že nemusíš připravovat speciální prostor a hned cvičíš.

 

 

Cviky na břicho doma

Chceš si zacvičit doma? Žádný problém! Zde jsou cviky, které můžete snadno provádět doma:

 1. Prkno: Nastav se do podporu na dlaních a vynes se do prkna. Tenhle cvik zpevňuje břicho a zapojuje převážně přímý břišní sval, tady dej pozor, pokud jsi brzo po porodu nebo máš diastázu. 
 2. Kočka a kočka s koleny od země: Z pozice kočky na čtyřech budeš tlačit do pat a zvedat pánev do úrovně hrudníku. Zapojíš krásně kompletně CORE.
 3. Šikmé prkno: z pozice prkna se přetočte na jednu stranu. Zapojíte šikmé struktury.
 4. Loďka s rotací a hmity
 5. Metronomy tvaruj pas s tímto super cvikem
 6. Ruka noha křížem komplexní posílení pro břicho a záda (celý CORE)
Vybrala jsem pro tebe 6 svých oblíbených cviků. Je však dobré vědět, jak na tom jsi. Zda nemáš diastázu. Či jaké úpravy by měly být pro tebe vhodné. Mrkni a užij si cvičení. Doporučuji ti dát minimálně 15 opakování. Případně nastav časomíru a zkus si změřit výdrž a po nějaké době si změř svůj posun.

Chtěla jsem ti na závěr tohoto článku říct o 6týdenním programu, ve kterém zaručeně posílíš svůj CORE, zeštíhlíš pas a zmírníš bolesti zad, pokud nějaké máš. Posílený CORE, není žádný fór.

Posílený core, není žádný fór

Moje programy a kurzy jsou navrženy tak, aby ti pomohly dosáhnout silného a zdravého core. Tyto Cviky na břicho pro začátečníky a Cviky na břicho ve stoje jsou jen začátkem. Připoj se ke mně a zažij transformaci těla s 6týdenním programem Posílený core, není žádný fór. Mrkni na video pozvánku a víc informací najdeš pod odkazem. Nejsi si jistá, zda je program pro tebe? Napiš mi o konzultaci. 

 

(Visited 29 times, 1 visits today)