Ajurvéda a jóga

Starodávné cesty k harmonii těla a ducha ajurvéda i jóga

Co je ajurvéda?

Ajurvéda  je starodávný indický systém léčby a prevence, jehož kořeny sahají tisíce let zpět. Tato holistická medicína klade důraz na rovnováhu tělesných, duševních a energetických prvků pro dosažení optimálního zdraví. (hodně zjednoduše řečeno). v těla máme ruzné principy. Těmi základními jsou:

Principy ajurvédy: Váta, Pitta a Kapha

Ajurvéda se zakládá na trojici bioenergetických sil, nazývaných Váta, Pitta a Kapha. Každá z těchto sil reprezentuje specifické vlastnosti a ovlivňuje různé aspekty těla a mysli. Rovnováha mezi těmito silami je klíčem k udržení zdraví. * opět velice zjednodušeno.

Ajurvédská diagnostika a individuální přístup

Podstatou ajurvédské diagnostiky je individuální hodnocení konstituce každého jednotlivce. Na základě této analýzy se vytváří personalizovaný plán léčby, který zahrnuje stravovací návyky, bylinné přípravky, jógu a další terapeutické postupy.

Účinky ajurvédy: Očista, regenerace a harmonie

Ajurvéda se zaměřuje na prevenci nemocí a udržení celkového zdraví. Její účinky zahrnují detoxikaci těla, posílení imunitního systému, zlepšení trávení a dosažení celkového duševního klidu.

Kdy se doporučuje ajurvéda?

  • Pro prevenci: Ajurvéda je ideální pro ty, kteří chtějí prevenci nemocí a udržet optimální zdraví.
  • Pro léčbu: Ajurvédská medicína se osvědčila při léčbě různých onemocnění, včetně chronických a psychosomatických.

Ajurvéda: Moudrost starověku pro moderní svět

V dnešní době, kdy hledáme harmonii ve zrychleném životním tempu, nabízí ajurvéda moudrou cestu k rovnováze a vitalitě. Je to pozvání k návratu ke kořenům a propojení s vlastním tělem a duší.

Závěr: Otevřete dveře k harmonii

Ajurvéda je nejen léčebným systémem, ale také filozofií života. Otevřete dveře k harmonii těla a ducha prostřednictvím této starodávné vědy. Přijměte dar, který nám přináší ajurvéda, a objevte tajemství dlouhého a zdravého života.

Dělejte to s respektem ke svému tělu a s radostí v srdci. Ajurvéda je cesta k celkovému blahu, ať už je váš životní styl jakýkoliv. 

Pokud chcete zažít ajurvédu přímo tam kde vznikla, přijměte pozvánku na pobyt s jógou a ajurvédou níže: 
Jógové lekce zajištuji já (Irena Marková) a ajurvédské procedůry místní.

 

Pokud chcete zažít ajurvédu přímo tam kde vznikla, přijměte pozvánku na pobyt s jógou a ajurvédou níže: 
Jógové lekce zajištuji já (Irena Marková) a ajurvédské procedůry místní. Napište mi

 

Ajurvéda a jóga na Srí lance

1.5. - 14.5.2024. Ajurvéda a jóga na Srí Lance. Oddejte se uzdravující síle ajurvédy a jógy s Irčou na malebném Srí Lance. Tento pobyt, vám nabídne možnost očistit a ozdravit tělo a nalézt klid v mysli. Připravte se na obnovu energie, redukci stresu a negativních vlivů dnešní doby v těch nejlepších rukou odborníků na ajurvédu v její kolébce.
(Visited 17 times, 1 visits today)