Střed těla, solar plexus : Cesta k energetické harmonii

Úvod

Střed těla, známý také jako “core”, je základním prvkem naší fyzické pohody a energetické rovnováhy. Tato oblast nejen podporuje naši stabilitu a pohyb, ale je také klíčová pro udržení našeho energetického zdraví. V centru tohoto zájmu stojí solar plexus čakra, neboli Manipura, která hraje důležitou roli v naší emocionální a energetické rovnováze.

Solar plexus čakra: centrum naší energie

Solar plexus čakra se nachází v oblasti břicha, nad pupkem a pod hrudní kostí. Je spojena s barvou žlutou, živlem ohně a smyslovou funkcí zraku. Tato čakra je zásadní pro spojení s fyzickým i éterickým světem a je sídlem našich emocí a podvědomí.

Význam vyvážené čakry

Pro udržení zdravého těla a harmonického života je nezbytné, aby čakry byly v rovnováze a správně fungovaly. Když je solar plexus čakra vyvážená, projevuje se to pocitem míru, vnitřní harmonie, uvolněnosti a emocionálního tepla. Lidé s vyrovnanou čakrou mají tendenci být veselí, extrovertní, inteligentní a schopní spontánně vyjadřovat své city.

Příznaky disharmonie

Disharmonie v solar plexus čakře se může projevit jako touha ovládat, nedostatek vnitřního uvolnění, honba za vnějším bohatstvím a obdivem, nebo pocit nesmělosti a vidění překážek všude kolem. Tyto psychické blokády mohou vést k fyzickým problémům, jako jsou žaludeční potíže a problémy s jaterními funkcemi.

Techniky harmonizace

Pro harmonizaci solar plexus čakry lze využít různé techniky. Klasická masáž, meditace na jednotlivé čakry nebo jemnější metody, jako je práce přes chodidla, mohou pomoci pročistit a harmonizovat čakry, zvědomit hlavní problémy a obnovit rovnováhu.

Závěr

Správná péče o střed těla a solar plexus čakru je klíčem k dosažení fyzického, emocionálního a energetického zdraví. Integrací cvičení, relaxačních technik a energetické práce do našeho každodenního života můžeme dosáhnout větší rovnováhy a pohody. Energetická rovnováha v této oblasti je zásadní pro naše celkové fyzické a emocionální zdraví.

Meditace na 3. čakru - oblast břicha

S oblastí středu těla, pracujeme v programu Posílený core, není žádný fór hlavně z hlediska fyzické roviny, ale najdeš v něm i relaxační a pranajamincké techniky pro střed těla.

(Visited 33 times, 1 visits today)